موسس - مکتب الذاکرین اهل بیت عصمت (ع)
مجمع خیرین

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب استاد، حاج علیرضا نهادی در سی‌ام بهمن ماه 1338 شمسی در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان کاشان متولد شد، در سن یک سالگی در اثر حادثه متاُسفانه بینایی‌اش را برای همیشه از دست داد،

مراحل رشد در مکتب اهل بیت علیهم السلام

با پیگیری‌های پدر و مادر دلسوز و فداکارشان، از 4 سالگی به کلاسهای حفظ قرآن روی آورد. در  شش سالگی نزد استاد فراهی کاشانی به یادگیری مداحی پرداخت و در 10 سالگی در حوزه علمیه مرحوم آیت الله یثربی به فراگیری علوم حوزوی اهتمام ورزید و در همان ایام نوجوانی(12 سالگی) به آموزش مداحی پرداخت و همزمان در محضر استاد کافی و استاد مرحوم سعیدمنش اصفهانی و دیگر بزرگان از تکمیل کردن مداحی نیز غافل نشد.

فعالیتهای استاد پس از انقلاب

با پیروزی انقلاب اسلامی، با توجه به فعالیتهای چشمگیر در عرصه‌های سیاسی به توصیه شهید مظلوم دکتر بهشتی و دیگر مسئولین وقت به تهران آمد و اتفاقاّ حدود 5 سال در ارگانهای مختلف دولتی مسئولیتهایی را بر عهده گرفت، همزمان در عرصه دفاع مقدس همراه رزمندگان اسلام در جبهه های جنگ حضور فرهنگی – مداحی فعال داشت. اما آرزوی همیشگی ایشان تاسیس موسسه و مرکزی  خاص برای آموزش علوم و فنون مداحی بود که سرانجام در سال 1369 این مهم محقق شد، با یاری خدا و مشورت و همراهی اساتید بزرگ این رشته مکتب الذاکرین اهل بیت عصمت علیهم السلام تاسیس شد.

در حدود این سی سال گذشته توفیقات فراوانی نصیب خود و موسسه نمود، که از آن جمله می‌توان به تربیت و تعلیم بسیاری از مداحان موفق حال حاضر ایران اسلامی و تاسیس چند شعبه در شهرستان کاشان،پردیس، تهران بزرگ و شمیرانات اشاره کرد. ایشان در حال حاضر در سن 60 سالگی بحمدالله  سرپرستی و هدایت تمامی شعبات را شخصا بر عهده دارند.

در پایان جا دارد یادی کنیم از اساتید اخلاق ایشان، مرحوم آیت الله یثربی و مرحوم حجهَ السلام حاج احمد کافی

نثار روحشان صلوات

در پایان توجه شما را به مستندی از زندگی جناب استاد نهادی در محضر اهل بیت علیهم السلام می‌نماییم:

بالا